Вітаємо Вас на дистанційному курсі  «Підготовка волонтерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду»! Сьогодні у нашому суспільстві волонтерство набуває широкої популярності у різних сферах життя. Судова система не є виключенням, оскільки саме сюди звертаються громадяни за захистом та поновленням своїх прав. Багато з них - представники вразливих груп населення, серед яких зокрема діти, люди з інвалідністю чи похилого віку, а також потерпілі від насильства.   

Багато людей, які звертаються до суду, потребують консультаційної підтримки, яку не завжди мають можливість надати працівники суду, оскільки мають значне навантаження та не можуть приділити належну увагу кожному відвідувачу. Саме тому, робота волонтера у цьому напрямку не тільки допоможе особам, які звертаються з конкретними проблемами до суду, а й спростить роботу їх працівникам. 

Якщо Ви маєте бажання сприяти таким людям у доступі до правосуддя та у створенні умов для отримання якісних послуг в судових органах, то за допомогою цього курсу Ви зможете дізнатися більше не тільки про волонтерство, але й про судову систему в Україні, правову допомогу та особливості комунікації з вразливими особами. 


Тож, під час навчання у цьому курсі Ви розглянете такі тематичні блоки: 

  • Волонтерство: історія, поняття, загальні засади.

  • Судова система в Україні. Про судочинство простою мовою.

  • Право на безоплатну правову допомогу.

  • Безбар’єрний суд. Роль волонтерів.

  • Групи вразливих користувачів судів.

  • Розуміння потреб потерпілих та свідків та їх оцінка. Перенаправлення.

  • Спілкування з окремими групами вразливих осіб.

  • Управління конфліктами.


У кожному тематичному блоці передбачені мінілекції та тестування. Узагальнені результати таких тестувань є підставою для отримання сертифікату про проходження дистанційної курсу.


Ми впевнені, що у Вас все вийде! Адже головне завзятість у навчанні та бажання допомагати людям!


Бажаємо успіхів!   


Дистанційний курс створено Координаційним центром з надання правової допомоги з метою підготовки волонтерів, які сприятимуть покращенню рівня надання судових послуг вразливим категоріям користувачів суду.  

Матеріали курсу підготовлено міжнародними та національними експертами Проєкту ЄС "Право-Justice" в межах реалізації Ініціативи "Модельні Суди" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст матеріалів є відповідальністю Проєкту ЄС "Право-Justice" і не обов'язково відображає позицію Європейського Союзу.Цей курс створений для радників та волонтерів системи надання безоплатної правової допомоги, які раніше не мали спеціальних знань та практики надання правової допомоги з питань земельних правовідносин, але бажають підвищувати та розвивати свої навички у цій сфері.

Дистанційний курс спрямований сформувати теоретичну базу з найбільш поширених питань у сфері земельних правовідносин, володійючи якою кожен волонтер системи зможе якісно здійснювати правопросвітництво та перенаправлення клієнтів до центрів і бюро правової допомоги.