Site announcements

PRO земельні спори – шляхи вирішення та алгоритми дій (IІ частина)

PRO земельні спори – шляхи вирішення та алгоритми дій (IІ частина)

Завада Ростислав -
Number of replies: 0

Ковальчук Надія Олегівна, юристка ТОВ “КОНСТАНТА ЮРГРУП”, тренерка з питань земельного права, має значний досвід роботи в органах державної влади, а також бізнес структурах.
Ковальчук Надія Олегівна, юристка ТОВ “КОНСТАНТА ЮРГРУП”, тренерка з питань земельного права, має значний досвід роботи в органах державної влади, а також бізнес структурах.

Сьогодні практично немає такого куточка України, де час від часу не виникали б спори та протиріччя за клаптик землі. В першій частині статті “PRO земельні спори” авторка Надія Ковальчук розкрила питання:

  • поняття земельного спору та суб’єктного складу учасників,
  • видів земельних спорів та порядок їх вирішення,
  • земельна експертиза як інструмент вирішення земельних спорів.

Пропонуємо Вам продовжити занурення у дану тему у другій частині статті “PRO земельні спори”.

Якщо говорити про власний досвід, то умовно кажучи “скільки людей – стільки  й проблем”. Спектр земельних спорів з якими звертаються для надання інформаційно-консультаційної, роз’яснювальної допомоги доволі широкий. Для прикладу, можна навести лише окремі із них:
  • Визнання незаконними рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань передачі земельних ділянок у власність чи надання їх у користування 

Одна  із найбільш поширених категорій земельних спорів з якими доводиться мати справу. Здебільшого, це пов’язано  із необґрунтованими відмовами розпорядників земель у передачі громадянам  земельних ділянок у власність громадянам в межах норм безоплатної приватизації відповідно до статті 121 Земельного кодексу України. Звісно, ці спори не обходяться без судового способу вирішення. 

Нещодавно  супроводжувала  судовий процес вирішення спору між органом місцевого самоврядування та громадянином.  Громадянин отримавши, відповідно до рішення селищної ради,  дозвіл на розроблення документації із землеустрою щодо земельної ділянки з метою подальшого отримання її у власність, здійснив всі необхідні процедури та виготовив відповідну документацію із землеустрою. Після чого звернувся до відповідно селищної ради із клопотанням про затвердження документації із землеустрою та передачу йому земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.  

Отримання безпідставної відмови  у передачі земельної ділянки у власність –  змусило громадянина звернутися із відповідною позовною заявою про визнання протиправною відмови і скасування незаконного рішення селищної ради  – до суду.  Власне останню крапку у вирішенні цього спору між  фізичною особою та органом місцевого самоврядування – поставить суд.

Читати більше на сайті