Відповідно до Закону України "Про правовий режим воєнного стану" воєнний стан – це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
- Викладач: Завада Ростислав
В Україні з початку війни 2014 року було втрачено зв'язок із сотнями людей. Від початку повномасштабного вторгнення рахунок пішов на тисячі зниклих безвісти за особливих обставин. Родини зниклих, звертаючись до органів, які сприяють пошуку зниклих чи соціальній допомозі таким родинам, постійно стикаються з проблемними питаннями, які потребують юридичного супроводу.
Задля підтримки родин зниклих безвісти осіб Координаційний центр з надання правовоъ допомоги спільно з Офісом Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, за сприяння Міжнародного фонду «Відродження» та Першого жіночого ветеранського простору «Рехаб» розробили онлайн-курс з питань правової допомоги для таких родин.
У цьому курсі зібрані найбільш актуальні алгоритми правових шляхів вирішення проблемних питань, з якими стикаються родини зниклих безвісти осіб, зокрема: проблеми взаємодії громадян зі слідчими; отримання передбачених для них соціальних гарантій; вирішення питання, щодо отримання витягів з Єдиного реєстру зниклих безвісти за особливих обставин; вирішення проблем взаємодії членів сім'ї зниклого безвісти з військовими підрозділами, ТЦК та СП тощо.
Матеріали даного курсу мають спростити роботу юристів та адвокатів, а також допомогти вирішенню проблемних питань, з якими стикаються родини зниклих безвісти осіб.
- Викладач: Завада Ростислав
Онлайн-курс підготовлено завдяки співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги з Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Право на Захист” у рамках проекту “Правова підтримка ВПО та постраждалого населення на деокупованих територіях України” за фінансування DanChurchAid.
В умовах збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій. Норми міжнародного гуманітарного права перетворюються на ефективний механізм забезпечення життя та здоров’я жертв війни під час збройного конфлікту.
Курс розроблено Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з Київським міським осередком Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа ОПОРА» в межах проєкту з масштабування діяльності для відбудови житла, зруйнованого війною, який реалізується у рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Від початку широкомасштабного нападу росії з 24 лютого 2022 року, в Україні за даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) загинули, щонайменше 6000 мирних людей. Більшість загиблих станом на сьогодні не були зареєстровані у встановленому діючим законодавством порядку, тобто родичі не отримали свідоцтва про смерть. Важливою залишається також проблема встановлення інших юридичних фактів на тимчасово окупованих теритріях – народження, розірвання шлюбу, трудового стажу тощо.
До тимчасово окупованої території віднесено іншу сухопутну територію України, внутрішні морські води і територіальне море України, визнані в умовах воєнного стану тимчасово окупованими рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію указом Президента України.
Онлайн-курс розроблено в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Норвезької ради у справах біженців в Україні.
Війна назавжди змінила життя кожного українця. Вона принесла руйнування не тільки в нашу країну в цілому, але й кризу у наші сім’ї, через що багато сімейних пар розлучилися. Жінки залишилися з дітьми та людьми старшого віку вдома, чи виїхали за кордон, багато чоловіків на передовій захищають свою землю від загарбників.
Мета курсу - ознаймити юристів з особливостями сімейних правовідносин під час війни.
Онлайн-курс розроблено в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Норвезької ради у справах біженців в Україні.
Зараз все частіше виникають питання, які стосуються збитків, завданих агресією РФ, особливо щодо їх фіксування та відшкодування. На даний час суттєво збільшується кількість знищеного або пошкодження майна, а також звернень до системи безоплатної правової допомоги від людей. В цьому курси ви ознайомитись з національними та міжнародними механізмами відшкодування шкоди, яка завдана внаслідок збройного конфлікту.
Онлайн-курс розроблено в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Норвезької ради у справах біженців в Україні.