Метою цього курсу  є задоволення правових потреб, вирішення правових проблем внутрішньо переміщених осіб та інших постраждалих осіб в отриманні житла та інших житлових прав, а також усунення причин виникнення правових проблем в сфері житлових відносин шляхом посилення надання правової допомоги.

Під час військового конфлікту, коли люди вимушені залишати свої домівки та переїжджати в інші регіони, виникають різні правові питання, пов'язані зі захистом їхніх прав та інтересів. 

Цей курс розроблений для широкого кола осіб, які цікавляться чи опікуються захистом і відновленням прав ВПО та осіб, які страждають від збройної агресії рф в Україні.

Курс буде цікавим, як для самих ВПО, так і для представників правозахисних організацій, фахівців-правників, а також для представників органів влади, які є надавачами відповідних послуг для населення. Матеріали курсу допоможуть швидко розібратися в поточних змінах законодавства України та практиці його застосування в умовах війни з найбільш актуальних тематик.


Онлайн-курс підготовлено в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги з Благодійною організацією “Благодійний Фонд “Право на Захист” за підтримки Агентства ООН у справах біженців (UNHCR)"


Війна в Україні створила небачені раніше виклики, як для всієї країни, так і для правників системи надання безоплатної правової допомоги зокрема. Станом на кінець листопада кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні досягла близько 5 млн. осіб. Реалії воєнного часу змінюють обставини, у яких може опинитися людина, відповідно змінюється законодавство, яке регулює соціальні права та захист внутрішньо переміщених осіб. 


Матеріали розроблено в рамках співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та Проєкту Ради Європи “Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень. Фаза II”.